Lepota usana je vrlo bitna, posebno nežnijem polu. Zahvaljujući napretku estetske medicine, moguće je korigovati punoću, svežinu i oblik usana, a da pritom ne narušimo harmoniju lica i očuvamo zdravlje pacijenta, što nije slučaj kada je u pitanju biopolimer.
VAĐENJE BIOPOLIMERA IZ USANA
SMANJENJE USANA
BIOPOLIMER
Biopolimer ili tečni silikon predstavlja sintetski, odnosno veštački materijal, nastao polimerizacijom hemijskog elementa koji je osnovna gradivna jedinica tečnog silikona.
Bitno je obavestiti pacijente, da ovo hemijsko jedinjenje nije registrovano za upotrebu u Evropi i SAD-u, niti u našoj zemlji. Razlog tome je što tečni silikon predstavlja veštačku supstancu koja se ne razlaže, a koju naš organizam prepoznaje kao strano telo. Kada se jednom nađe u organizmu, pitanje je vremena kada će izazivati neku od sledećih komplikacija:
-asimetrične usne,
-deformisane usne,
-otok,
-tvrdoća,
-bol,
-infekcije,
-stvaranje granuloma, odnosno grudvica,
-curenje biopolimera,
-nekrozu, odnosno odumiranja tkiva.
Na sreću, postoji način da se pacijenti podvrgnuti tečnom silikonu, biopolimeru, otarase ovog zdravstveno-estetskog problema.
VAĐENJE BIOPOLIMERA IZ USANA
Biopolimer u usnama menja svoj položaj pod uticajem gravitacije i stvara neki od gore navedenih problema. Zahvaljujući napretku estetske hirurgije, moguće je brzo i efikasno ukloniti ovaj problem za samo jedan dan.
PITANJA I ODGOVORI
PROCEDURA
Pre samog uklanjanja tečnog silikona, potrebno je doći na konsultacije sa lekarom, prilikom kojih ćete dobiti detaljne informacije o pripremi i proceduri ovog hirurškog zahvata. U zavisnosti od količine biopolimera u usnama, potrebno vreme zahvata, može trajati do dva sata. U nekim slučajevima, potrebno je intervenisati i dva puta. Rez se pravi sa unutrašnje strane usana, tako da kasnije nema bojazni od stvaranja ožiljka. Sama procedura je bezbolna za pacijenta, budući da se koristi lokalni anestetik.